Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Kaimo naujienos » Sodininkas

Kaip ir kodėl reikia apkarpyti pelargonijas pavasarį: rezultatai jus nustebins?

Kaip ir kodėl reikia apkarpyti pelargonijas pavasarį?

Norėdami pelargonijoms suteikti vešlų krūmą, pavasarį nukirpkite jas iki "kelmo"

Jei norite, kad pelargonijos vasarą vešliai žydėtų, pavasarį laikas jas genėti. Pavasarinis pelargonijų genėjimas yra naudingiausias indėlis į būsimą jų žydėjimą.

Kodėl pelargonijas reikia genėti pavasarį

Pelargonijos yra kilusios iš pietų ir labai mėgsta saulę. Žiemą dėl saulės trūkumo augalai tampa pailgi ir pliki. Tokį liūdną reiškinį tikriausiai pastebėjo kiekvienas ant savo palangės.

Savaime, be įsikišimo, situacija nepasikeis. Žinoma, nauji ūgliai su jaunais lapais tikrai vėl išaugs. Bet augs ant augalų viršūnių. Kad iš pelargonijų išaugtų vešlus, žydintis krūmas, pavasarį jį būtinai reikia nupjauti iki "kelmo".

Kada apkarpyti pelargonijas

Pagrindinis kriterijus renkantis augalo genėjimo laiką yra pakankamas apšvietimas. Jei pelargoniją nupjausite, kai saulės dar mažai, ūgliai vėl augs pailgi, o ne kuproti. Jei pelargonijas pjausite vėlai, žydėjimas prasidės vėliau.

Ekspertai mano, kad geriausias laikas pelargonijoms pjauti yra vasario antroji pusė ir kovo pirmoji pusė.

Ar pelargonijos gali žūti po genėjimo pavasarį?

Pelargonijos gerai reaguoja į genėjimą. Vienintelė grėsmė - šaknų puvinys. Taip gali atsitikti, nes pavasarinio genėjimo metu būtina nupjauti didžiąją dalį lapų, todėl pelargonija paprasčiausiai neturi kuo garinti drėgmės.

Todėl svarbu po genėjimo pelargonijas laistyti kuo mažiau. Pirmiausia sudrėkinkite viršutinį vazono dirvožemio sluoksnį, paskui palaipsniui didinkite vandens kiekį, orientuodamiesi į vazono svorį, dirvožemio džiūvimo greitį ir naujų lapų skaičių.

Kaip genėti pelargonijas pavasarį

Specialistai pataria pelargonijas nupjauti pagal "kelmą" ir tam naudoti formulę "5 mazgai". Kokia jos esmė?

Apžiūrėkite pelargonijų stiebus ir raskite ant jų mazgus - vietas, iš kurių išauga lapas. Jie atrodo kaip "juostelės", dažnai su sausais žvyneliais. Po juostele yra vienas miegantis pumpuras, pasiruošęs tapti nauju ūgliu.

Pelargonijas reikia genėti, paliekant ant kiekvienos pagrindinės šakos maždaug po 5 mazgus nuo apačios. Taip gauname "kelmus", kurių užtenka tankiam krūmui. Galite improvizuoti dėl kelmo dydžio - jei 5 mazgų nepakanka, galite palikti daugiau. Tačiau 5 mazgų pakanka, kad gautumėte žalią, purų krūmą, net ir su rizika, kad kai kurie pumpurai taip ir nepabus.


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
20.05.2020 laikas 07:36 Paprastasis Ąžuolas (Quercus Robur) Ir Ąžuolo Nauda

Paprastasis ąžuolas (lot. Quercus robur) - tai ilgaamžis medis, užaugantis iki 20-40m aukščio. Europoje aptinkama ąžuolų, kurių amžius siekia 2000 metų. Stiebas tvirtas, padengtas giliai sutrūkinėjusia žieve.

...

Skaityti daugiau

17.05.2020 laikas 10:58 Varnalėšos Nauda Ir Liaudies Receptai
Varnalėša - astrinių (Asteraceae) šeimos augalų gentis. Tai dvimečiai augalai su šakotais stiebais ir ištisiniais tamsiai žaliais iki 45 cm dydžio lapais, rutuliškais, daugiažiedžiais, susitelkusiais kekėse graižais, kabliškai užsilenkusiomis skraistlapių viršūnėmis....

Skaityti daugiau

21.07.2020 laikas 06:37 Paprastasis Čiobrelis (Thymus serpyllum) Ir Čiobrelių Nauda

Paprastasis čiobrelis (lot. Thymus serpyllum) - tai daugiamečiai puskrūmiai. Turi šliaužiančius stiebus. Jie keturbriauniai, plaukuoti. Lapai linijiški, lancetiški. Žiedai sukrauti lapų pažastyse, violetinės spalvos.

...

Skaityti daugiau

05.08.2022 laikas 12:04 Cukinijos. Kodėl jas verta įtraukti į valgiaraštį?

Tarp visų rugpjūčio sodo gėrybių kone daugiausiai aplodismentų susižerti galėtų cukinija.Nors daugelis augintojų kartais nebežino, kokiame kulinariniame amplua cukinijas išmėginti šį sezoną, gastronomai ir mitybos ekspertai primena – tai nepamainoma daržovė, kuri į meniu turėtų būti įtraukt...

Skaityti daugiau

03.07.2020 laikas 21:14 Vaistinės Piliarožės Kulinarijoje

Vaistines piliarožes galima panaudoti ne tik gydant įvairias ligas, bet ir kulinarijoje. Galima vartoti žalias, nuvalytas ir kruopščiai perplautas vaistinių piliarožių šaknis. Jas galima panaudoti ruošiant įvairias salotas. Vaistinių piliarožių šaknyse gausu gleivių, todėl jas patariama panaudoti...

Skaityti daugiau